NEWSWHAT'S NEW

Dňa 19.mája 2019 sme vo Weltene odohrali druhé kolo tradičnej golfovej túry s názvom UNIQA Golf & Style Trophy 2019.  Počas pohodovej golfovej nedele sme boli svedkami skvelých golfových výsledkov s ďalšími významnými zápismi do celoročného Eklektiku (brutto rany)  o ročné členstvo v GC WELTEN na rok 2020 a celoročnej súťaže na stb. netto o kúpeľný pobyt v kúpeľoch Dudince. Hráči si zároveň počas celého dňa vychutnávali Rum Pampero Aniversario, kávu MOLINARI, pivo Erdinger a nápoje Body Future od partnerov túry.  Pódiové miesta v druhom kole a si odniesli:        Kategória A / HCP 0 - 18.0/ Dušan Magula - 42 Stb. netto  Lubiš Horčík - 41 Stb. netto  Miloslav Kiš - 40 Stb. netto   Kategória B / 18,1 - 54 obm. 36/ Lucia Mazúchová 52 Stb. netto  Anna Sailer - 42 Stb. netto  Martin Kováčik - 40 Stb. netto    Víťazom blahoželáme a všetkým účastníkom prajeme stále zlepšujúcu sa golfovú pohodu v ďalších kolách.   Tretie kolo odohráme 16.6.2016, kde nám čakanie na výsledky spríjemní partner túry Dom cigár - My&Mi kvalitnými cigarami v kombinácii s výborným rumom Pampero Aniversario od partnera Italmarket.  Štvrté kolo bude 21. júla, kde Vás všetkých srdečne pozývame.   Miroslav Mazúch                                 
Read more
Pozývame Vás na Národný deň golfu dňa 25.05.2019. Pre verejnosť bude náš klub otvorený od 10:00 hod - 15:00 hod.  Prídite si k nám vyskúšať golf, a objavte jeho krásy i to aký náročný dokáže byť.     
Read more
Tohtoročný domáci začiatok sezóny našej reprezentácie odštartoval turnaj Juniorskej SKGA a TON túry v Senickom areáli Penati. Naši reprezentanti a hráči CTM potvrdili svoje ambície a odštartovali sľubnými výkonmi. Napriek peknému počasiu sa pri veľmi ťažkom nastavení ihriska nedarilo až tak veľmi skórovať ani najlepším hráčom.  Najlepšie umiestnenie priniesli Linda Ilavská a Katka Drocárová, ktoré delili 3.miesto  so skóre +10 po 3 dňoch. Z chlapcov treba vyzdvihnúť hlavne Matúša Kudláča (+18), ktorý obsadil 4.miesto v kategórii dorastencov a Mateja Zemana (+11) s 5. miestom v kategórii juniorov. Umiestnenie a výsledky ostatných hráčov: CTM Dorastenci     4. Matúš Kudláč        234 (3 kolá)     16. Gabriel Onduš        170 (2 kolá)     21. Dávid Bobek        180 (2 kolá) Dorastenky     13. Valentína Malichová     197 (2 kolá) Juniori     5. Matej Zeman        227 (3 kolá)     21. Oliver Čižmár        189 (2 kolá) Juniorky     T3 Linda Ilavská        226 (3 kolá)     T3 Katarína Drocárová    226 (3 kolá)     8 . Hana Dzubáková        164 (2 kolá)     9 . Oľga Prachářová        166 (2 kolá)     13. Vanessa Fajkusová    171 (2 kolá)
Read more
Dňa 14. apríla 2019 sme vo WELTENE odohrali otvárací turnaj  tradičnej golfovej túry s názvom UNIQA Golf & Style Trophy 2019. Aprílové počasie k nám bolo milosrdné a aj vďaka našim partnerom Rum Pampero Aniversario, káva MOLINARI a pivo Erdinger sme strávili skvelú golfovú nedeľu.  EKLEKTIK o ročné členstvo v GC WELTEN na rok 2020 Prvým kolom si účastníci vytvorili východiskové skóre pre celoročnú súťaž eklektik o riadne ročné členstvo v GC WELTEN na rok 2020.  O kúpeľný pobyt v kúpeľoch Dudince Zároveň si hráči zapísali prvé body v celoročnej súťaži na súčet stb. netto bodov o kúpeľný pobyt v kúpeľoch Diamant - Dudince. V súťaži eklektik sa všetkým hráčom započíta najlepší dosiahnutý výsledok (brutto rany) na každej jamke z ihriska WELTEN Báč (6 kôl) počas celej súťaže a v súťaži stb netto sa v dvoch kategóriách sčítavajú všetky nahrané body (6 kôl). Samozrejme každý turnaj sa bojuje o atraktívne ceny v dvoch kategóriách.   Víťazi:  Kategória A / HCP 0-18,0 / Štefan Chudý - 40 Stb. netto  Michal Kurčík - 39 Stb. netto  Pavol Gunda - 37 Stb. netto   Kategória B / HCP 18,1 - 54 obm. 36 /  Tibor Kuták ml. - 47 Stb. netto  Ladislav Dufek - 44 Stb. netto  Veronika Bačíková - 42 Stb. netto     Víťazom blahoželáme a všetkých golfistov pozývame na druhé kolo, ktoré sa bude konať dňa 19. mája 2019.  Miroslav Mazúch  
Read more
Počas tohto víkendu sa v studenom počasí v ranných hodinách tesne pod bodom mrazu, odohráva v Írskom Dubline juniorský turnaj  Irish Girls U18 Open Stroke Play Championship. Welten golf klub v ňom úspešne reprezentuje aj naša členka Linda Ilavská. Linda sa na  turnaj presunula zo Škótska, kde je momentálne na študijnom pobyte. Ostrovný golf jej počas pobytu určite prirástol k srdcu, čo dokázala postupom cez cut po vynikajúcom druhom kole so skóre 73. Určitou kuriozitou je skutočnosť, že Linda finálové kolo odohrá vo flighte s ďalšou reprezentantkou Slovenska Emou Dobiášovou, s ktorou sú obe členky slovenského teamu minuločných ME teamov U18 vo Švédsku. Linda držíme Ti palce vo finálovom kole!  
Read more
V nedeľu 24.marca sme vo WELTENE v Báči odohrali už tradične ako každým rokom svoj prvý otvárací turnaj klubu Jarné prebudenie .  V krásnom jarnom počasí privítalo golfistov slniečko a takmer bezveterné počasie.  Turnaj sa hral vo formáte Texas Scramble dvojíc za účasti 84 hráčov...takže plný dom :) . Zimná prestávka preverila hráčov ako sú na tom kondične a či nestratili svoje golfové zručnosti. Ale v prvom rade išlo o zábavu, ktorá napokon vygradovala do  kvalitných výkonov na prebúdzajúcich sa jarných greenoch. Pod  príjemným jarným slniečkom a pri vynikajúcej  hruške Vilmos od partnera Italmarket  sa zrodili aj skvelé výsledky. Tretie miesto si odniesla dvojica Jaroslav Čeliga a Dušan Veselko s 55 netto ranami.  S rovnakým počtom netto rán 55, ale lepšou druhou deviatkou si druhé miesto odniesli Peter Onduš a Gabriel Onduš. Víťazmi so skvelými 51 netto ranami sa stali Ján Harom a Tomáš Salem.  Ale víťazmi boli všetci, ktorí sa tohto skvelého podujatia zúčastnili. Víťazom blahoželáme a všetkým účastníkom prajeme úspešnú sezónu v roku 2019.
Read more
Vážení golfoví priatelia. Už od 1.1.2019 je v platnosti nová edícia Pravidiel golfu. Zmeny, ktoré platia sú veľmi rozsiahle a v mnohých prípadoch menia roky zaužívané postupy. Hráči sa musia pripraviť na nový spôsob dropovania, zmenu vodných prekážok na trestné zóny, upravené pravidlá pre prekážky, možnosť ponechania vlajky v jamke pri puttovaní a mnoho iného.  V dňoch 16. – 17. 2.2019 sa pod vedením Slovenskej golfovej asociácie konalo v Báči školenie rozhodcov za účasti 58 účastníkov.  GC WELTEN k dnešnému dňu disponuje jedným medzinárodným rozhodcom, jedným rozhodcom II triedy a siedmimi rozhodcami III triedy.   Aby sme aj Vám, našim členom predstavili nové zmeny v pravidlách, pripravujeme dňa 23.3.2019 organizovanie školenia z nových pravidiel pre členov GC WELTEN pod vedením medzinárodného rozhodcu. 
Read more
Naša dlhoročná reprezentantka a členka GC WELTEN Aneta Abrahámová sa po skončení štúdia v USA, kde súčasne úspešne reprezentovala univerzitný tím, rozhodla pokračovať vo svojej športovej kariére ako profesionálna hráčka golfu. Svoje pôsobenie zahajuje v nižšej golfovej súťaži, súčasne však bude zúčastňovať kvalifikačných turnajov o postup do vyššej série zvanej SYMETRA TOUR.  Milá Aneta, ďakujeme za dlhoročnú úspešnú reprezentáciu nášho klubu i Slovenska a želáme Ti veľa úspechov v profesionálnej kariére.  Team GC WELTEN   
Read more

1/10

WELTEN PARTNERS