Kaštieľ a priľahlé pozemky boli majetkom grófa Rudolfa Wiener Weltena. Gróf bol majiteľom niekoľkých podobných usadlostí na Žitnom ostrove, na ktorých sa venoval hlavne chovu koní.

históriawelten

1921

Kaštieľ v Báči a priľahlé pozemky kúpil JUDr. Gabriel Kuchta.

1948

Vo februári 1948 bol celý majetok znárodnený. Štát počas užívania zriadil v kaštieli domov dôchodcov a následne ústav sociálnej starostlivosti pre mentálne postihnutých. V tomto období boli necitlivo urobené zásahy do celkového vzhľadu nielen kaštieľa, ale aj priľahlého parku. V roku 1991 požiadala dcéra pána Kuchtu na základe reštitučného zákona o vrátenie majetkov.

1996

V roku 1996 bol majetok vrátený pôvodným majiteľom.

2006

V roku 2006 sa majiteľom kaštieľa a pozemkov stala spoločnosť Welten a.s., ktorá v danom roku začala s rekonštrukciou kaštieľa, prístavbou priestorov pre reštauráciu a výstavbou 18 jamkového golfového ihriska.

2011

V roku 2011 sa uskutočnila ďaľšia rozsiahla modernizácia exteriéru rezortu, ktorá výrazne zatraktívnila existujúce priestory. Zároveň sa uskutočnila rekonštrukcia hotela, reštaurácie a ďalších budov, ktoré slúžia rôznym účelom, ako aj spoločenským akciám.

PARTNERI WELTENU

Areál zatvorený

Vážení golfisti,

z dôvodu preventívneho opatrenia a možnosti zabrániť šíreniu nákazy nového koronavírusu, pred ktorým chceme chrániť nielen hráčov, zamestnancov ale aj okolie, sme sa rozhodli dočasne uzatvoriť celý areál od 16.03.2020 (pondelok). Nebude možné využívať cvičné plochy (driving range, putting a chipping greeny), ani 18 jamkové majstrovské ihrisko. Zároveň bude zatvorená aj reštaurácia spolu s hotelom a clubhouse-om.

Pre aktuálne informácie sledujte náš web. 

Za pochopenie ďakujeme a veríme, že čoskoro sa vidíme na greenoch.

 

GC WELTEN