Ihrisko

Areál Golf Club WELTEN sa nachádza 23 km južne od Bratislavy. Golfové ihrisko bolo dokončené v roku 2007, odkedy ponúka svojim návštevníkom najvyšší možný štandard služieb. 18 jamkové majstrovské ihrisko (par 72, celková dĺžka 6170 m) je bohaté na pieskové bunkre, čo ho robí veľmi zaujímavým pre všetky kategórie hráčov bez ohľadu na úroveň hendikepu.

. . .

GC WELTEN ponúka možnosť tréningu na 3 jamkovej akadémii, ktorá je ideálnym miestom pre začínajúcich golfistov aj bez vlastníctva zelenej karty. Tréningová zóna zahŕňa tiež dve chipping areas a dva putting greeny ako aj 300 m dlhý modelovaný Driving Range so siedmimi target greenmi. Slovenskou raritou je nočné osvetlenie DR, ktoré spraví z bežného tréningu úplne nový zážitok. V prípade nepriaznivého počasia môžu hráči využívať krytú časť odpaľovacej plochy.

. . .

Toto všetko, ako aj detské ihrisko pre najmladšie talenty, sa nachádza v okolí zrekonštruovaného kaštieľa s reštauráciou, hotelom a klubovou miestnosťou GCW.

Naše golfové ihrisko je zväčša rovinaté a jeho fairway sú rôzne tvarované. Nachádza sa tu mnoho zaujímavých prekážok ako rough a bunkre, ktoré ho robia jedinečným. V roku 2014 bola na odporučenie architekta ihriska H. G. Erhardta uskutočnená výsadba stromov, ktorá oživila prostredie a zmiernili sa podmienky hry.

...

Ihrisko je strednej dĺžky s množstvom doglegov a typické je veterné počasie, ktoré určitým spôsobom sťažuje hru, ale zároveň ju robí pútavou. Vzhľadom na silný vietor prebehla začiatkom roka 2016 rozsiahla rekonštrukcia greenových bunkrov a kompletná výmena pieskov za hrubozrnný typ, hlavne kvôli lepšiemu odvodneniu a zvýšeniu odolnosti voči vyfúkavaniu vetrom. Kvalita piesku výrazne pozdvihla kvalitu odpalov z bunkrov. Tieto bunkre si dnes vyžadujú inú techniku hry. Nevšednosťou na ihrisku sú vnútorné outy, ktoré sú zásadne jednostranné z dôvodu bezpečnosti hráčov.

...

 

...

Číslo jamky

Voda

Bunker

JAMKA

Odpaliská muži

Odpaliská ženy

 

 

 

PARTNERI WELTENU

Zatvorenie ihriska

Vážení golfisti,

dovoľte, aby sme Vás informovali, že dňom 30.11.2019 (sobota) bude ihrisko golfového klubu WELTEN pre verejnosť zatvorené. Reštaurácia Vám bude tiež k dispozícii do 29.11. (piatok), pričom kuchyňa bude fungovať denne len do 12:00 hod. Od pondelka 25.11. je hra možná len na zimných greenoch. Od 30.11. bude hra možná len pre členov klubu s platným hracím green fee s nasledovnými obmedzeniami:

18 jamkové ihrisko:

- hra na zimných greenoch.

Akadémia:

- zatvorená.

Tréningové plochy /putting green, chipping area/:

- zatvorené.

Driving range:

- tréning možný iba z podložiek.

Reštaurácia:

- zatvorená.

V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať manažéra klubu na tel. čísle 0905 328 541.

Ďakujeme ešte raz za Vašu dôveru v roku 2019 a už teraz sa tešíme na Vašu priazeň v roku 2020.