28.06.2017

O klube

23km od BA

18 jamiek

6170m dĺžka

Golfová verejnosť tu nájde i 3-jamkovú akadémiu, ideálne miesto pre začínajúcich golfistov, ktoré ponúka možnosť tréningu aj bez vlastníctva zelenej karty. Tréningová zóna zahŕňa takisto dva chippovacie a dva puttovacie greeny ako aj 300 m dlhý modelovaný driving range so siedmimi target greenmi. Slovenskou raritou je dozaista nočné osvetlenie driving range, ktoré spraví aj Váš tréning atraktívnejším. V prípade nepriaznivého počasia môžu hráči využívať krytú časť odpaľovacej plochy. Toto všetko sa nachádza v okolí zrekonštruovaného kaštieľa, v ktorom sa nachádza reštaurácia, hotel a taktiež klubová miestnosť GCW.

históriawelten

 

Kaštieľ a priľahlé pozemky boli majetkom grófa Rudolfa Wiener Weltena. Gróf bol majiteľom niekoľkých podobných usadlostí na Žitnom ostrove, na ktorých sa venoval hlavne chovu koní.

1921

Kaštieľ v Báči a priľahlé pozemky kúpil JUDr. Gabriel Kuchta.

1948

Vo februári 1948 bol celý majetok znárodnený. Štát počas užívania zriadil v kaštieli domov dôchodcov a následne ústav sociálnej starostlivosti pre mentálne postihnutých. V tomto období boli necitlivo urobené zásahy do celkového vzhľadu nielen kaštieľa, ale aj priľahlého parku. V roku 1991 požiadala dcéra pána Kuchtu na základe reštitučného zákona o vrátenie majetkov.

1996

V roku 1996 bol majetok vrátený pôvodným majiteľom.

2006

V roku 2006 sa majiteľom kaštieľa a pozemkov stala spoločnosť Welten a.s., ktorá v danom roku začala s rekonštrukciou kaštieľa, prístavbou priestorov pre reštauráciu a výstavbou                   18 jamkového golfového ihriska.

2011

V roku 2011 sa uskutočnila ďaľšia rozsiahla modernizácia exteriéru rezortu, ktorá výrazne zatraktívnila existujúce priestory. Zároveň sa uskutočnila rekonštrukcia hotela, reštaurácie a ďalších budov, ktoré slúžia rôznym účelom, ako aj spoločenským akciám.

Napíšte nám

Generálny partner

PARTNERIWELTENU

Vytvorila reklamná agentúra