Informačný bulletin

 

Vážení členovia Senior Team Golfového Clubu Welten, naši milí priaznivci a priatelia,

 

v uplynulom roku 2017 náš Senior team Golf Club Welten dosiahol významných úspechov. Prvýkrát v päťročnej histórii stredoeurópskej golfovej túry (hlavným organizátorom a zakladateľom je náš Senior team) SENIOR TOUR OF FOUR COUNTRIES (ST4C) sa nám podarilo zvíťaziť v konkurencii 8 tímov zo 4 krajín tohto regiónu. Náš hráč Štefan NOVÁK s prevahou vyhral kategóriu Brutto STBL. Za tieto krásne úspechy patrí poďakovanie všetkým hráčom Senior teamu, ktorí sa zúčastnili na jednotlivých turnajoch tejto golfovej túry. Treba ešte doplniť, že priemerná účasť na všetkých 9 turnajoch v rámci túry bola 85 hráčov. Svedčí o stále rastúcej popularite ST4C v Rakúsku, Českej republike, Maďarsku a na Slovensku. 

Od roku 2016 v rámci otvorených majstrovstiev Golf Club Welten sa súťaží aj o titul seniorského majstra klubu. Tak ako v roku 2016 aj v 2017 sa majstrom klubu v kategórii senior sa stal Milan DOBROCKÝ. Gratulujeme k tomuto úspechu. 

V minulom roku sme pod patronátom Senior teamu usporiadali aj celoročnú golfovú túru WELTEN SCRAMBLE. Víťazom tejto zaujímavej súťaže sa stal Ján BOLF. Gratulujeme.

Naši seniori úspešne reprezentovali Golf Club Welten v rámci turnajov RYDER Cup s medzinárodným partnerom, na turnajoch usporiadaných ASGS, ako aj na rôznych turnajoch klubového, či komerčného charakteru.

Úspešne sme usporiadali týždňové golfové pobyty a turnaje v Beleku (november 2017, Turecko, viac ako 20 osôb) a Andalúzia (január 2018, Španielsko, 23 účastníkov). 

 

Víťazi turnajov:

 • Belek Turecko – november 2017-  Antonín Jízdny – Golf Club Brno Kaskáda
 • Andalusia tour – január 2018 – Karel Pobuda (priateľ a sympatizant nášho Senior teamu z Prahy) a Viera Bolfová (GCW)

 

V nadväznosti na úspechy z predchádzajúceho roku sme pripravili pre Vás aj v roku 2018 zaujímavé turnaje a akcie:

 

Senior Tour of Four Countries – ST4C

Piaty ročník celoročnej túry s účasťou golfistov kategórie senior z golfových klubov zo štyroch stredoeurópskych krajín – Rakúsko (Golf Club Schönfeld, Golf Club Süssenbrunn), Česká republika (Golf Club Kaskáda Brno, Socrates Golf &Country Club Kořenec), Maďarsko (Zala Spring golfresort, Magyar Golf Club Kisoroszi) a Slovensko ( Golf Club Skalica, Golf Club Welten Báč). 

 

Turnajový kalendár 2018 :

 • 30.5.2018      Socrates Golf &Country Club Kořenec, Česká republika
 • 31.5.2018      Golf Club Brno Kaskáda, Česká republika
 • 20.6.2018      Zala Spring golfresort,  Maďarsko
 • 21.6.2018      Zala Spring golfresort,  Maďarsko
 • 18.7.2018      Golf Club Schönfeld, Rakúsko
 • 19.7.2018      Golf Club Süssenbrunn, Rakúsko
 • 22.8.2018      Golf Club Skalica, Slovensko
 • 23.8.2018      Golf Club Welten, Slovensko  -  finálový turnaj

Bližšie informácie nájdete na webovej stránke túry  www.st4c.eu 

Hrá sa o veľmi hodnotné golfové pobytové poukazy, vecné ceny a putovný pohár pre víťazný tím. 

 

II. V spolupráci s našimi sponzormi zo Slovenska a zahraničia  plánujeme nadviazať na predchádzajúci rok a usporiadať pre našich členov, členov ďalších tímov (účastníkov túry ST4C), ako aj záujemcov z ostatných golfových klubov, golfové pobyty v Turecku, Španielsku, prípadne v inom regióne. O termínoch a podmienkach budete včas informovaní (zatiaľ ešte prebiehajú rokovania). 

 

III. Senior Team Golf Club Welten si aj tento rok pre Vás pripravil zaujímavé túry a turnaje,  ktorých hlavným cieľom je nie len dobrá zábava pre kolektív priateľov a známych, ale aj stmelenie kolektívu a prehĺbenie pocitu klubovej príslušnosti.

 

Welten Team Tour (WTT) 2018

Tretí ročník celoročnej golfovej súťaže šesťčlenných družstiev. Družstvá môžu byť tvorené hráčmi (ženy aj muži) spĺňajúcich kritériá uvedené v podmienkach účasti pre WTT. Viac informácií a propozície nájdete na www.welten.sk/turnaje (WTT 2018). Všetky turnaje sa hrajú bez úpravy HCP.

Senior team vyzýva všetkých registrovaných členov Golf Club Welten a ich priateľov (zo Slovenska aj zo zahraničia) k účasti v turnaji a bojovať o víťazstvo. Víťazné družstvo obdrží putovný pohár a členovia družstva hodnotné vecné ceny. Neváhajte, zapojte sa, oplatí sa to – pre zábavu, súťaženie, možnosť stretnutia priateľov a možnosť vyhrať!

Na základe návrhu minuloročných účastníkov sme upravili propozície, a by boli ešte viac prijateľné pre všetkých. Hracie dni budú, tak ako ste to navrhovali, v piatok. 

Turnajový kalendár:

 • 20.4.2018
 • 25.5.2018
 • 15.6.2018
 • 13.7.2018
 • 10.8.2018
 • 14.9.2018 – FINÁLE, posedenie, zábava   

 

Senior Team GC WELTEN pripravuje aj ďalšie turnaje a akcie v priebehu roka 2018. O termínoch konania a podmienkach budete včas informovaní.  

Tak ako v predchádzajúcich rokoch aj v 2018 sa budú konať turnaje Asociácie seniorských golfistov Slovenska (asgs).  Termíny a miesta konania jednotlivých turnajov nájdete na http://www.asgs.sk/turnaje.html .

V našom rezorte sa uskutočnia v roku 2018 nasledovné turnaje usporiadané ASGS:

 • v dňoch 9. a 10.5.2018 ASGA Senior Tour 
 • v dňoch 24. a 25.7.2018 ASGA Senior Tour Veľká cena Golf Club Welten

Nezabudnite sa včas prihlásiť! 

 

Prajeme Vám skvelú zábavu, golfovú spokojnosť a pekné výsledky.

 

Senior Team GC Welten

          Captain 

 Eduard Csonga 

 

 

PARTNERI WELTENU