Social events

Our golf club WELTEN offers a unique environment close to Bratislava for your wedding, birthday party, any major life event or corporate event. Take advantage of the beautiful green area with its mansions. Your guests will be enchanted by the unique atmosphere that will transform your every event into an unforgettable memory.

. . . 

There is a restaurant with 110 seats, a lounge with a capacity of 25 seats, event room with a capacity of 50, a large and a small terrace with 80 and 40 seats. Your dream event with us becomes a reality. By mutual agreement, we are ready to organize any event according to your wishes, from design to implementation. Contact us and place your event in the hands of the professionals.

If you are interested or have any questions, please contact us:

Hotel & Restaurant
 

+421 907 851 820
+421 315 911 135

Restaurant manager

Andrej Tóth 
‭+421 915 721 114‬
restaurant@welten.sk

WELTEN PARTNERS

Areál zatvorený

Vážení golfisti,

z dôvodu preventívneho opatrenia a možnosti zabrániť šíreniu nákazy nového koronavírusu, pred ktorým chceme chrániť nielen hráčov, zamestnancov ale aj okolie, sme sa rozhodli dočasne uzatvoriť celý areál od 16.03.2020 (pondelok). Nebude možné využívať cvičné plochy (driving range, putting a chipping greeny), ani 18 jamkové majstrovské ihrisko. Zároveň bude zatvorená aj reštaurácia spolu s hotelom a clubhouse-om.

Pre aktuálne informácie sledujte náš web. 

Za pochopenie ďakujeme a veríme, že čoskoro sa vidíme na greenoch.

 

GC WELTEN