Štvrtok
20°C
jasná obloha
Dnes otvorené - 
08:00 - 21:00
Otváracie hodiny
Welten klub
Po 10:00 - 21:00
Ut - Ne 08:00 - 21:00
Welten reštaurácia
Po 10:00 - 21:00
Ut - Ne 8:00 - 21:00

Majstrovstvá Slovenska amatérov v hre na rany

28. augusta 2022

Slovak Amateur Championship.

Na golfovom ihrisku Tále sa v dňoch 2.-5. augusta odohrali Medzinárodné majstrovstvá Slovenska (Slovak Amateur Championship) za účasti 80 tich hráčov a hráčok z viacerých krajín. Za náš klub sa na štart turnaja postavila už trojnásobná majsterka Slovenska Katka Drocárová, ktorá išla obhajovať minuloročné víťazstvo z Veľkej Lomnice. Okrem Katky sa turnaja v ženskej kategórii zúčastnili Valentína Malichová, Rebecca Ann Náhliková a  Sapmaz Deniz. S nie najhoršími vyhliadkami na úspech sa postavil v mužskej kategórii na štart aj Matúš Kudláč a dopĺňali ho ďalší naši hráči Roman Maťašovský, Tomáš Mihálek a Gariel Onduš.
Veľké sucho, ktoré postihlo snáď všetky ihriská na Slovensku bolo vidieť aj na Táľoch, kde skoro každá fairway mala veľa vyschnutých úsekov a tvrdé a suché gríny nechceli zastaviť rany na ne. Takto náročné podmienky vyžadovali od hráčov veľkú trpezlivosť a taktickú vyspelosť, nakoľko udržať loptičku na fairwayi a grínoch bolo veľmi ťažké. Katka turnajom prešla celkom hladko, keďže už po prvom kole si vybudovala náskok 4 rany a držala si ho bezpečne až do poslednej jamky. Nakoniec skončila s náskokom 3 rany pred Michaelou Vavrovou a 8 rán pred Elen Máriou Tarabovou a stala sa aj víťazkou aj v medzinárodnom hodnotení.
O veľkú drámu sa však postaral náš Matúš Kudláč, ktorý po dvoch kolách už viedol so skóre -2 a bojoval o titul. Tretie kolo však Matúš pokazil a prepadol sa až o 10 rán za vedúceho Meteja Babica. Takmer nemožný útok na víťazstvo však v závere štvrtého kola vyústil v drámu, kedy po Matúšovom famóznom kole -4 dovtedy vedúci hráč Matej Babic znervóznel a po pokazenom závere kola klesol s výsledkom +7 na druhé miesto a posunul tak Matúša na 1. miesto. V medzinárodnom hodnotení skončil Matúš na 2.mieste. Golfový klub Welten si tak po prvý krát mohol vychutnať doublé v oboch hlavných kategóriách a mať naraz šampiónov v mužskej aj ženskej kategórii.
Je to neuveriteľné, ale tieto dva tituly sú už 6. a 7. v hre na rany a 13. a 14. ak rátame aj tituly z jamkoviek v tak krátkej histórii nášho klubu od roku 2011.
Gratulujeme víťazom a ďakujeme za vzornú reprezentáciu aj ostatným hráčom na turnaji.

Konečné umiestnenie hráčov GC Weltenu v poradí slovenských hráčov:

Muži:
1. Matúš Kudláč
17. Tomáš Mihálek
26. Gabriel Onduš
33. Roman Maťašovský

Ženy:
1. Katarína Drocárová
9. Rebecca Ann Náhliková
14. Deniz Sapmaz
20. Valentína Malichová

Rezervácia Tee-Time Staňte sa členom