Úspechy centra talentovanej mládeže

15. augusta 2022

Reprezentačné výjazdy

Aktuálne naši najlepší kluboví juniori si výbornými výsledkami a vysokým postavením v slovenskom rebríčku SKGA zaslúžili nominácie na medzinárodné výjazdy.

Matúš Kudláč reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy tímov chlapcov div.2 a prispel svojimi výsledkami 79,75 (+10) a následne 1,5 bodom z jamkoviek k postupu Slovenska do I. Divízie ME. Matúš turnajom prešiel nie úplne ideálne, hlavne prvé kolo mu nevyšlo a nenaplnil svoje očakávania, ale práve získavanie skúseností na medzinárodnej scéne je hlavným dôvodom, prečo hráči musia hrať tieto ťažké turnaje, aby to neskôr zúročili v prospech svojho rastu. Určite získal novú skúsenosť a tá ho posunie ďalej, aby mohol dosiahnuť ďalšie úspechy.

Gratulujeme k postupu ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a Slovenska!

Rebecca Ann Náhliková ako jedna z najlepších junioriek kat. U16 dostala pozvánku na najprestížnejší juniorský turnaj Junior Open konaný v Monifieth, Škótsko. Tento turnaj R&A sa koná v dvojročných intervaloch a sú naň pozývaní len dvaja hráči z každej krajiny (chlapec+dievča). Sprievodným programom turnaja po jeho skončení je účasť hráčov a tímu na profesionálnom The Open, ktoré už tento rok písalo svoje okrúhle 150-te pokračovanie a konalo sa na ihrisku Old Course v St.Andrews. Úvod turnaja Rebecce  vyšiel vynikajúco, keď po prvom kole písala 74 rán a držala sa v popredí štartového poľa.  Druhé kolo však už nebolo podľa jej predstáv, ale na CUT to s prehľadom stačilo a tak si zahrala aj tretie kolo. Celkovým umiestnením T72 zo 109 hráčov, určite pri tak kvalitnom štartovom poli,  si náladu nepokazila a dôstojne ukončila turnaj.

Po turnaji mala možnosť vidieť najväčšie svetové golfové hviezdy ako Rory McIlroy , Tiger Woods, … na vlastné oči a jej dojmy nám sprostredkovala týmito slovami: „…bola to skvelá skúsenosť zahrať si na ihrisku podobnom ako hrajú profesionálny hráči a vidieť, aké majú podmienky. Bola to moja prvá skúsenosť s linksovým ihriskom. Je to úplne iný golf na aký som zvyknutá. Musela som vyjsť zo svojej komfortnej zóny a naučiť sa narýchlo prispôsobiť novým okolnostiam.  Celý turnaj bol vynikajúco zorganizovaný, ľudia boli veľmi milí a nápomocní. Som vďačná za tento zážitok…“

Rebecce prajeme ešte veľa takýchto úžasných zážitkov.

Majstrovstvá Slovenska Juniorov

Koncom júna sa konali Medzinárodné Juniorské Majstrovstvá Slovenska na ktorých sme mali zastúpenie aj my. V ťažko obsadenom medzinárodnom turnaji s množstvom zahraničných hráčov sa naši hráči nestratili a obsadili často miesta tesne za pódiom, čo im však prinieslo umiestnenie v národnom hodnotení.

Rebecca Ann Náhliková sa stala Národnou juniorskou majsterkou Slovenska v kat. U16, pričom len horšie skóre v poslednom kole ju delilo od tretieho miesta v medzinárodnom hodnotení a národný titul si vybojovala v rozstrele.

Matúš Kudláč obsadil 3. miesto v národnom šampionáte v kat. U18.

Národná Golfová Liga Juniorov

Sezóna 2022 začala pre CTM Akadémiu Welten vynikajúco. Naši juniorský hráči vynikajúco vstúpili do novej Národnej golfovej ligy juniorov a po dvoch kolách delili prvé miesto s Penati. Tretie kolo v Hrubej Borši nám však úplne nevyšlo a domáca Hrubá Borša sa vklínila medzi nás a víťaza Penati, čo umožnilo sa Penati bodovo odpútať a tým sme začali trošku  strácať. Aktuálne po troch  kolách je poradie nasledovné: