Pondelok
27°C
jasná obloha
Dnes otvorené - 
10:00 - 20:00
Otváracie hodiny
Welten klub
Po 10:00 - 20:00
Ut - Ne 08:00 - 20:00
Welten reštaurácia
Po 10:00 - 20:00
Ut - Ne 8:00 - 20:00

Úspechy centra talentovanej mládeže

15. augusta 2022

Reprezentačné výjazdy

Aktuálne naši najlepší kluboví juniori si výbornými výsledkami a vysokým postavením v slovenskom rebríčku SKGA zaslúžili nominácie na medzinárodné výjazdy.

Matúš Kudláč reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách Európy tímov chlapcov div.2 a prispel svojimi výsledkami 79,75 (+10) a následne 1,5 bodom z jamkoviek k postupu Slovenska do I. Divízie ME. Matúš turnajom prešiel nie úplne ideálne, hlavne prvé kolo mu nevyšlo a nenaplnil svoje očakávania, ale práve získavanie skúseností na medzinárodnej scéne je hlavným dôvodom, prečo hráči musia hrať tieto ťažké turnaje, aby to neskôr zúročili v prospech svojho rastu. Určite získal novú skúsenosť a tá ho posunie ďalej, aby mohol dosiahnuť ďalšie úspechy.

Gratulujeme k postupu ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a Slovenska!

Rebecca Ann Náhliková ako jedna z najlepších junioriek kat. U16 dostala pozvánku na najprestížnejší juniorský turnaj Junior Open konaný v Monifieth, Škótsko. Tento turnaj R&A sa koná v dvojročných intervaloch a sú naň pozývaní len dvaja hráči z každej krajiny (chlapec+dievča). Sprievodným programom turnaja po jeho skončení je účasť hráčov a tímu na profesionálnom The Open, ktoré už tento rok písalo svoje okrúhle 150-te pokračovanie a konalo sa na ihrisku Old Course v St.Andrews. Úvod turnaja Rebecce  vyšiel vynikajúco, keď po prvom kole písala 74 rán a držala sa v popredí štartového poľa.  Druhé kolo však už nebolo podľa jej predstáv, ale na CUT to s prehľadom stačilo a tak si zahrala aj tretie kolo. Celkovým umiestnením T72 zo 109 hráčov, určite pri tak kvalitnom štartovom poli,  si náladu nepokazila a dôstojne ukončila turnaj.

Po turnaji mala možnosť vidieť najväčšie svetové golfové hviezdy ako Rory McIlroy , Tiger Woods, … na vlastné oči a jej dojmy nám sprostredkovala týmito slovami: „…bola to skvelá skúsenosť zahrať si na ihrisku podobnom ako hrajú profesionálny hráči a vidieť, aké majú podmienky. Bola to moja prvá skúsenosť s linksovým ihriskom. Je to úplne iný golf na aký som zvyknutá. Musela som vyjsť zo svojej komfortnej zóny a naučiť sa narýchlo prispôsobiť novým okolnostiam.  Celý turnaj bol vynikajúco zorganizovaný, ľudia boli veľmi milí a nápomocní. Som vďačná za tento zážitok…“

Rebecce prajeme ešte veľa takýchto úžasných zážitkov.

 

Majstrovstvá Slovenska Juniorov

Koncom júna sa konali Medzinárodné Juniorské Majstrovstvá Slovenska na ktorých sme mali zastúpenie aj my. V ťažko obsadenom medzinárodnom turnaji s množstvom zahraničných hráčov sa naši hráči nestratili a obsadili často miesta tesne za pódiom, čo im však prinieslo umiestnenie v národnom hodnotení.

Rebecca Ann Náhliková sa stala Národnou juniorskou majsterkou Slovenska v kat. U16, pričom len horšie skóre v poslednom kole ju delilo od tretieho miesta v medzinárodnom hodnotení a národný titul si vybojovala v rozstrele.

Matúš Kudláč obsadil 3. miesto v národnom šampionáte v kat. U18.

 

Národná Golfová Liga Juniorov

Sezóna 2022 začala pre CTM Akadémiu Welten vynikajúco. Naši juniorský hráči vynikajúco vstúpili do novej Národnej golfovej ligy juniorov a po dvoch kolách delili prvé miesto s Penati. Tretie kolo v Hrubej Borši nám však úplne nevyšlo a domáca Hrubá Borša sa vklínila medzi nás a víťaza Penati, čo umožnilo sa Penati bodovo odpútať a tým sme začali trošku  strácať. Aktuálne po troch  kolách je poradie nasledovné:

Teams                                        Total Points

Penati Golf Club                        56

Welten Golf Club                      49

Golf Club Hrubá Borša             41

Golf Club Skalica                      37

Pegas Golf Club                        32

Golf Club Trnava                       31

Náš tím štartoval v tomto zložení:

Deniz Sapmaz, Gabriel Onduš, Matúš Kudláč, Rebecca Ann Náhliková, Tibor Kuták ml., Tomáš Mihálek.

Výsledky nášho teamu podržal hlavne Matúš, ale pridali sa k nemu aj naše dievčenské nádeje Rebecca a Deniz, zvyšok teamu hral čo to dalo a na najlepších nám ešte niečo chýba. Určite však potenciál máme a zvyšok sezóny zabojujeme a potrápime Penati.

Rezervácia Tee-Time Staňte sa členom